Tekuté farby

V tekutých farbách sa primárne venujeme značke Perco od výrobcu Axalta. V nasej ponuke nájdete tiež priemyselné antikorózne farby značky Teluria.

Červený button

Alkydové farby

Základom sú alkydové živice (modifikované polyméry kyselín a alkoholov), farby tvrdnú chemickou reakciou prostredníctvom sikatív (látok urýchľujúcich vysychanie), a pretože zasychajú rýchlo a sú odolné, nahrádzajú dnes čoraz viac olejové farby.

Žltý button

Polyuretánové farby

Pokiaľ je u tmelu, farby, laku, emailu či inej náterovej hmoty prívlastok polyuretanová, znamená to, že obsahuje plasty (polyméry), ktoré vďaka špecifickému zoskupeniu molekúl dodajú hmotám zaujímavé vlastnosti. Predovšetkým vysokú odolnosť voči všetkým vonkajším vplyvom, preto sa aj tieto nátery používajú na strechy, veľmi namáhané drevené i železné konštrukcie alebo na betónové plochy vystavené odieraniu.

Fialový button

Epoxidové farby

Tieto farby obsahujú epoxidové živice (tzv. polyepoxidy – nezreagovanej epoxidy; epoxid je éter reaktívnejší ako iné étery) a najčastejšie ich poznáme ako dvojzložkové laky alebo tmely. Aby stvrdli, potrebujú dodatočnú látku – tvrdidlo alebo tužidlo. Práve tieto látky sú jedovaté, samotné epoxidové farby nie. Epoxidové živice však majú rôznu podobu a môžu v oblasti farieb poslúžiť na výrobu rôznych hmôt – napríklad práškových náterových hmôt, spojív, rozpúšťadiel, spomínaných dvojzložkových náterových hmôt, vypaľovacích lakov, penetráciou či vodou riediteľných farieb a lakov.

Modrý button

Akrylátové farby

Tieto farby obsahujú akrylátové polyméry (vyrábajú sa polymerizáciou esterov kyseliny akrylovej a metakrylovej) a môžu byť riedené vodou alebo organickými rozpúšťadlami, záleží na spôsobe výroby. Farby riedené rozpúšťadlami lepšie odolávajú poveternostným vplyvom, disperzné sú zase pružnejšie.

Potrebujete poradiť?

Či už otvárate novú lakovňu alebo potrebujete poradiť v zabehnutých procesoch, sme vám k dispozícii. Naši špeciality vedia byť súčinný a nastaviť celý proces krok po kroku od návrhu riešenia cez výber vhodného procesu lakovania, výber náterových hmôt až po technický dozor a zaškolenie personálu.

PORADENSTVO
A SERVIS

TOP ZÁSOBY
NA SLOVENSKU

DOVOZ
AŽ K VÁM

RÝCHLOSŤ
DODÁVOK

Neváhajte nás kontaktovať!

V pracovných dňoch pondelok – piatok od 8:00 do 16:00 hod. nás zastihnete na telefónnych číslach:

KOŠICE 0905 881 094
NITRA 0903 993 336

Nepretržite nás môžete kontaktovať emailom na office@galijacolor.sk